savigyna

Skausmingi veiksmai ir kontroliavimas

savigynoje-viskas-galimaŠioje pamokėlėje noriu jus supažindinti su pagrindiniais realioje savigynoje naudojamais skausmingais veiksmais bei jų pagalba atliekamu priešininkų kontroliavimu. Tai labai plati tema, todėl pasistengiau atrinkti mano manymu svarbiausius veiksmus, kurie yra naudingi įvairiose situacijose bei yra veiksmingi ir paprasti. Kaip žinia, kuo veiksmas sudėtingesnis, tuo mažesnė tikimybė, kad jį jums pavyks atlikti realioje situacijoje. Nerašysiu daug apie pačius veiksmus, nes juos matysite video medžiagoje, tik noriu užakcentuoti svarbiausius dalykus, kuriuos paminėsiu ir video medžiagoje, nes jie yra esminiai:

1) Patekus į rimtą situaciją pradžioje rekomenduojama atlikti pačius paprasčiausius motorinius judesius - smūgiuoti. Kadangi pradinė kovos fazė yra pati baisiausia, daugiausia adrenalino, streso ir čia atlikti įvairius skausmingus veiksmus gali būti pakankamai sunku, nes kūnas gali jūsų neklausyti, o galva ir smegenys nedirbti taip kaip to norėtųsi. Todėl, patys primityviausi smūgiai, paminėti smūgiavimo pamokėlėse, tinka labiausiai. Ir tik po šių smūgių galite bandyti atlikti viena ar kitą skausmingą veiksmą. Taip pat skausmingi veiksmai atliekami situacijose kai smūgiuoti negalite, bet apie tai smulkiau pačioje video pamokėlėje.

2) Nėra garantijų, kad veiksmas realioje situacijoje duos reikiamą rezultatą, t.y. gali būti, kad priešininkas jam sugebės pasipriešinti arba veikiami streso veiksmą atliksite ne taip kaip planavote, čia svarbiausia nepasimesti ir pereiti prie kito veiksmo, smūgių ir t.t. ir veikti tol, kol priešininkas atsidurs ant žemės ir nebekels grėsmės.

3) Skausmingų veiksmų ir pačio kontroliavimo nereiktų atlikinėti labai ilgai, žodžiu, tik perėjus į skausmingą veiksmą ir kontrolę, nieko nelaukiant reikia atlikti sekančius veiksmus kol priešininkas bus galutinai įveiktas (tuo atveju, kai situacijoje dalyvauja daugiau nei vienas užpuolikas, gali tekti tiesiog stengtis pirmais veiksmais kaip galima labiau traumuoti priešininką ir iki galo dar jo neįveikus pereiti prie kito agresoriaus). Kas, kaip ir kodėl sužinosite pažiūrėję pamokėlę.

 

Kaip minėjau pamokos pabaigoje, plačiau visų šių veiksmų panaudojimą konkrečiose situacijose panagrinėsime kitose pamokose, kai aiškinsimės, kaip išsisukti iš konkrečių veiksmų, tada matysite pačius principus, ką ir kaip rekomenduojama daryti.